V lepem, sončnem vremenu smo se v nedeljo, 10. junija 2018, znova srečali na Okrešlju, kjer smo se spomnili naših gorskih reševalcev Mitje, Luke, Janija, Rada in Borisa, kot tudi pred štirimi leti tragično preminulih sodelavcev in sodelavke Dragice, Franca in Silvina.
Ob zvokih kvarteta Policijskega orkestra sta nepregledno množico z izbranimi besedami nagovorila novi policijski vikar Igor Jereb in direktor Uprave uniformirane policije Janez Rupnik. V svojih govorih sta izpostavila tvegano delo, ki ga opravljajo policisti in reševalci, ki kljub nevarnostmi, ki so jim izpostavljeni, vedno in nesebično vsakemu priskočijo na pomoč. Poudarila sta tudi pomen dobrih medsebojnih odnosov, tudi za uspešnost opravljanja tega zahtevnega dela.
Kot je bilo izpostavljeno, se moramo kar strinjati, da smo Slovenci planinski narod in da je ljubezen do gora del naše nacionalne zavesti. Množično se podajamo na slovenske vrhove, ki jih letno obišče okoli milijon in pol planincev, domačih in tujih. Žal se marsikdo vzpona loti nepripravljen ali pa preceni razmere. Ko se zgodi nesreča in ko življenje visi na nitki, je pomembno, da imamo vrhunsko usposobljeno in uigrano reševalno ekipo. Gorsko reševanje ima pri nas že več kot 100-letno tradicijo, v letu 2018 pa mineva 50 let od prvega sodelovanja policijskega helikopterja pri reševanju v slovenskih gorah.
Venec k spomeniku tragično preminulim gorskim reševalcem so položili direktor Uprave uniformirane policije Janez Rupnik, vodja Letalske policijske enote Dejan Kink in komandir Policijske postaje Radovljica Matej Brajnik.
Veliko zaposlenih je ta dan izkoristilo tudi, da je v gore popeljalo svoje otroke in družino. Izkoristili so ga tudi za druženje in srečanje s starimi prijatelji. Kar je tudi eden od namenov vsakoletnega srečanja pod Tursko goro.