Sorodne objave

Policijska uprava Maribor in Policijsko veteransko društvo Sever Maribor sta 27. januarja 2009 organizirala prvenstvo v veleslalomu. Tekmovanje se je odvijalo na domicilni strmini Zlate lisice na snežnem stadionu v Mariboru.

090128-PUMB_Veleslalom01

Ob vrhunski organizaciji se je kljub slabim vremenskim razmeram, kakršnih ne pomnijo niti najstarejši tekmovalci, na startu zvrstilo 145 delavk in delavcev PU Maribor ter dva upokojena delavca. 28 tekmovalcev veleslaloma ni končalo, en pa je bil diskvalificiran.

090128-PUMB_Veleslalom02

Tekmovanje je potekalo v dveh ženskih in treh moških kategorijah. V kategoriji žensk nad 45 let je zmagala upokojena delavka PU Maribor Sonja Božič, v kategoriji žensk do 45 let Sabina Horvat iz Policijske postaje Maribor I, v kategoriji žensk do 35 let pa si je ponovno priborila zmago Patricija Krajnc iz Policijske postaje Podlehnik.

090128-PUMB_Veleslalom03

090128-PUMB_Veleslalom04

090128-PUMB_Veleslalom05

Izidor Hriberšek iz Postaje mejne policije Gruškovje je bil tudi letos najboljši med moškimi v kategoriji nad 45 let, Bojan Ferk iz Policijske postaje Gorišnica je ponovil svoj lanski uspeh v kategoriji moških do 45 let, v kategoriji najmlajših (do 35 let) pa je ponovno blestel Dejan Ertl iz Postaje mejne policije Gruškovje.

090128-PUMB_Veleslalom06

090128-PUMB_Veleslalom07

090128-PUMB_Veleslalom08

Ekipa Policijske postaje Ormož je bila najboljša, drugo mesto je pripadlo tekmovalcem Policijske postaje Maribor I, tretje mesto pa so zasedli delavci Postaje mejne policije Gruškovje.

090128-PUMB_Veleslalom09

Po tekmovanju sta pomočnik direktorja PU Maribor Rafael Viltužnik in predsednik Policijskega veteranskega društva Sever Maribor Marjan Vrbnjak najboljšim trem v vsaki kategoriji podelila medalje, ekipam pa pokale.

Besedilo: Bartolo Lampret, tiskovni predstavnik PU Maribor
Fotografije: PU Maribor