Sorodne objave

Minuli vikend je na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v Planici na stopničkah dvakrat stal Peter Prevc, ki je sezono zaključil s prvim mestom v skupnem seštevku poletov. Čestitamo!

Prevca je na stopničke ponesla petkova posamična tekma, ko je bil tretji, in nedeljska posamična zmaga. V skupnem seštevku svetovnega pokala pa je Prevc zaostal le za poljakom Kamillom Stochom. S tem je kronal neverjetno sezono, v kateri je osvojil srebro in bron na zimskih olimpijskih igrah v Sočiju, Rusija, ter bron na svetovnem prvenstvu v poletih v Harrachovu, Nemčija.

planica2014

Peter Prevc z malim kristalnim globusom za skupno zmago v seštevku poletov in s pokalom za zmago na nedeljski posamični tekmi, kjer je s 142 metri postavil tudi rekord prenovljene Bloudkove velikanke.

Sezono so uspešno zaključili tudi še trije smučarski skakalci, zaposleni v policiji: Jernej Damjan je zasedel 10. mesto, Robert Kranjec 11. mesto, medtem ko se je Jurij Tepeš uvrstil na 19. in 24. mesto.

Vsem smučarskim skakalcem iskreno čestitamo!