Sporočila za javnost

V Tacnu je bila junija, 1992 odprta šolska knjižnica. Sodobna knjižnica policije ustreza vsem zahtevam moderne šolske knjižnice, bolje rečeno medioteke, in ji tako omogoča kvalitetno uresničevanje informacijske, vzgojnoizobraževalne in kulturne dejavnosti in poslanstva.

Dnevno obišče knjižnico več kot 100 kandidatov, študentov in drugih. Knjižnica ima obsežen in pester knjižni fond (ta trenutek približno 24500 enot), revialni oddelek 95 naslovov revij in časopisov, prijetno čitalnico s 30 sedeži za individualno študijsko delo, pripravo referatov in seminarskih nalog. Prav čitalnica odpira možnosti še za različne druge dejavnosti knjižnice, od dela s skupinami dijakov do priprave raznih predavanj, razgovorov, razstav in podobnega.

Možnosti, ki jih ponuja audiovizualno gradivo, pa dijaki lahko izkoristijo v prostoru, ki ga imenujemo kar audio-video kabinet. Tudi naša knjižnica prehaja na računalniško voden sistem dela. Knjižnica je priključena v knjižnični sistem COBISS.

Knjižnica Policijske akademije zaradi specifičnega načina življenja kandidatov za policiste in študentov, presega standarde šolske knjižnice in povsem ustreza normativom splošno izobraževalne knjižnice. To se odraža predvsem v obsežnem in raznovrstnem knjižnem fondu, ki zajema strokovno, poljudnoznanstveno in leposlovno literaturo. Obsega torej najrazličnejša tematska področja oziroma zvrsti, od tistih, ki zagotavljajo tako učiteljem kot uporabnikom vsebinsko in metodično bogatejši in kvalitetnejši pouk, do tistih, ki zapolnjujejo in oblikujejo prosti čas dijakov. To je literatura, ki zadovoljuje njihove potrebe po širjenju in poglabljanju znanja, njihove kulturne potrebe in seveda tudi potrebo po oddihu in razvedrilu. S takim gradivom knjižnica prispeva k vsestranskemu razvoju osebnosti in iskreno verjamem, da tudi k poglabljanju in razvijanju humanejših, prijaznejših odnosov med ljudmi.

Vse to raznovrstno gradivo je v knjižnici urejeno po načelu čim večje dostopnosti se pravi po sistemu prostega pristopa. dijak oziroma uporabnik lahko v knjižnici vedno dobi informacijo in strokovno pomoč pri izbiri gradiva, lahko pa ga izbira sam in prav na ta način postaja aktiven, samostojen in kreativen uporabnik knjižničnega gradiva, informacijskih virov in knjižničnih pomagal.

V Tacnu je mnogo mladih ljudi, bodočih policistov, ki preživljajo velik del svojega življenja - tu spijo, se učijo, tu se spletajo prijateljstva in nastajajo konflikti, tu se rojevajo stiske in hrepenenja, tu se sprošča odvečna energija, tu nastaja želja po znanju in vedenju. Tu živijo mladi odraščajoči ljudje, ki tako kot njihovi vrstniki doživljajo lepe in žalostne trenutke, vzpone in padce.

Nekdanji minister je zapisal, da je temeljni cilj naše policije še vedno uspešno in učinkovito delo pri zagotavljanju varnosti, vendar pa razvijamo in uvajamo koncept prijazne policije, ki le izjemoma, selektivno in strokovno utemeljeno izvaja represivne naloge.

Prepričani smo, da tudi knjižnica - medioteka prispeva svoj delež k oblikovanju moderne slovenske policije.