V zadnjih 24 urah je bilo na interventni številki policije '113' zabeleženih 1.348 klicev. Med 509 interventnimi dogodki smo policisti med drugim obravnavali 102 prometni nesreči, 41 kršitev javnega reda in miru ter 84 kaznivih dejanj.

V 92 prometnih nesrečah je nastala le premoženjska škoda, v 10 nesrečah pa so bili udeleženci lažje poškodovani.

Zaradi storitve hujših prekrškov v cestnem prometu smo 15 voznikom zasegli vozila.

Zaradi kršitve javnega reda in miru smo opravili 27 intervencij na javnem kraju, 14 pa v zasebnih prostorih.

Da bi zaščitili žrtve nasilja v družini smo 2 osebama izrekli ukrep prepovedi približevanja.

Med kaznivimi dejanji smo zabeležili 37 tatvin, 16 vlomov, 11 poškodovanj tuje stvari, 7 groženj, 4 kazniva dejanja v zvezi s prepovedanimi drogami, 3 preprečitve uradnega dejanja oz. napadi na pooblaščeno osebo, po 2 povzročitvi telesnih poškodb in rop ter po 1 ponarejanje denarja in nasilje v družini.

V zadnjih 24 urah je bilo obravnavanih 51 oseb zaradi nezakonitega vstopa na meji z Republiko Hrvaško, in sicer 45 na območju PU Novo mesto, 4 na območju PU Koper ter po 1 na območju PU Ljubljana in PU Kranj. Med njimi so obravnavali največ državljanov Afganistana (33), Kitajske (4) in Turčije (4).